نهضت مخطوطات آغاز شد
علی رادمهر، روابط عمومی
بازدید:
13
1401/05/04 - 13:06

با نام خدای منّان و استعانت از اولیای الهی، و به ابتکار سید صادق حسینی اشکوری، (نهضت مخطوطات) با هدف فهرستنگاری از یکصد هزار نسخۀ خطی در جهان اسلام، از روز یکشنبه 24 ذی الحجه 1443 هـ ق (روز مباهله)، موافق 2 مرداد 1401 هـ ش/24 جولای 2022م کار خود را آغاز کرد.

در این طرح، با فراخوان از تمامی علاقمندان به میراث کهن، درخواست می شود که هر فرد حقیقی یا حقوقی، به مقدار دلخواه به صورت ماهانه، در این فهرست نگاری، شریک باشد.

 توضیحات:

 1. * حداقل مبلغ مشارکت فقط مبلغ یکهزار تومان است (سالانه فقط دوازده هزار تومان).
 2. *گزارش کلیه مبالغ وصول شده، به صورت ماهانه بر روی سایت سندخوان گزارش میشود.
 3. *تعداد نسخه های خطی فهرست شده در طول یک ماه، و تعداد نسخه هایی که روند فهرست نگاری را طی میکنند به صورت ماهیانه گزارش میشود.
 4. *از  فهرستنگاران به صورت مجزا دعوت میشود که به صورت حضوری (در مجمع ذخائر اسلامی) یا مجازی (در منزل با استفاده از نسخه های دیجیتال) یا در محل کتابخانۀ اصلی، کار فهرست نویسی را انجام دهند. همچنین در خصوص فهرستهایی که به صورت ناقص انجام داده اند، یا قبلاً انجام داده و جایی عرضه نکرده اند، میتوانند از منافع این طرح، بهرمند شوند.
 5. *هزینه های مربوطه، به صورت شفاف طی قراردادی با هر فهرستنگار پرداخت شده و در سایت سندخوان اطلاع رسانی میشود.
 6. * هزینه های حروفچینی، صفحه بندی، اصلاحات، پیش چاپ و هزینه های انتشار هر فهرست، نیز به صورت مجزا بر روی سایت سندخوان اطلاع رسانی میشود.
 7. *کسانی که علاقمند هستند نام آنها و میزان مشارکتشان در سایت اطلاع رسانی شود، پس از واریز هر مبلغ، فیش واریزی را در واتساب به سرشمارۀ 09304349830 با تصریح به (نام واریز کننده + برای نهضت مخطوطات)  ارسال کنند. هر ماه، افزون بر مبلغ کلیِ وصولی ها، نام مشارکت کنندگانی که تمایل دارند، نیز تا روز پنجم همان ماه، اطلاع رسانی میشود.
 8. *(سندخوان) متعهد است به عنوان یکی از مشارکت کنندگان، 7 درصد از درآمد ماهیانه را  (حاصل از سندخوانی، مهرخوانی و نسخه خوانی) به (نهضت مخطوطات) اختصاص دهد.
 9. *با تمام مشکلاتی که در مقولۀ کتاب و فرهنگ وجود دارد، معتقدیم، کمکهای بسیار ناچیز، میتواند این امر خطیر را سرعت بخشد و میراث بزرگ ما را از نابودی زودرس نجات دهد. 
 10. * عمیقاً معتقدیم: اقیانوس چیزی نیست جز قطره های آب که در کنار هم جمع شده اند تا بیکرانی را رقم بزنند.
 11. ------------------------------
   شماره کارت برای واریز و مشارکت:  3535-0033-9977-6037 (سید صادق آصف آگاه) (بانک ملی).
 12.  
2 پسندیدن